Спорт

Кращі бігові доріжки для дому – вибрати восени

Кращу бігову доріжку для дому або квартири вибрати непросто. Експерт університету фітнес-тренерів порівняв понад 150 тренажерів, що продаються в спортивних магазинах восени 2022 року – за характеристиками, ціною, якістю, відгуками покупців, і склав свій ТОП-20 з кращих моделей. Якщо ви тільки починаєте свій шлях у фітнесі або вже є досвідченим професіоналом, в цьому списку ви знайдете свою ідеальну бігову доріжку.

Користь тренувань на біговій доріжці

Бігова доріжка – це відмінний тренажер для кардіотренувань вдома, коли немає можливості або бажання відвідувати спортзал.

Основна користь аеробних тренувань, до яких відносяться оздоровча ходьба і біг – це профілактика наслідків малорухливого способу життя (гіподинамії), попередження захворювань серцево-судинної системи, хвороб обміну речовин, зайвої ваги.

Приймаючи рішення про збільшення своєї фізичної активності і домашніх тренувань на біговій доріжці, необхідно уважно поставитися до свого здоров’я та проконсультуватися з лікарем.

Хто придумав бігову доріжку

У 1952 році кардіологи Роберт Брюс і Уейн Квінтона з Університету Вашингтона запропонували використовувати громіздке пристрій з двигающимся полотном і електричним мотором для діагностики серцевих захворювань.

За ідею, як це часто буває, вхопилися військові – доктор Кеннет Купер з ВПС США в 60-е роки впровадив аналогічний апарат в систему підготовки льотчиків і пізніше випустив книгу про користь аеробних бігових тренувань.

Вийти в світ в звичному нам вигляді тренажеру допоміг заповзятливий інженер Вільям Стауб. У 1969 році він створив першу компактну бігову доріжку для дому і назвав її PaceMaster 600.

Які бувають бігові доріжки

Сучасні бігові тренажери поділяються за способом, яким приводиться в рух бігове полотно.

Найпростіші – механічні доріжки, працюють тільки від руху ніг спортсмена.

Магнітні бігові доріжки – проміжний варіант, де механічний привід поєднується з дією вбудованих магнітів.

Нарешті, електричні бігові доріжки, в яких стрічка приводиться електродвигуном – це повнофункціональний фітнес-тренажер з широким діапазоном параметрів і тренувальних можливостей.

Яку доріжку краще купити

Механічні і магнітні бігові доріжки можуть здаватися більш привабливими за ціною на старті ваших занять, але якщо ви плануєте тренуватися регулярно, ефективно, безпечно і при цьому з комфортом і задоволенням, то краще купити електричну бігову доріжку.

Тим більше, що в магазинах зараз можна знайти хороші бюджетні електричні доріжки по ціні порівнянні з магнітними і навіть з механічними, а за своїми можливостями набагато їх випереджають.

Електрична бігова доріжка дасть вам набагато більше можливостей для правильного регулювання навантаження. За рахунок покращеної амортизації заняття стануть безпечними для суглобів і хребта. Ви зможете отримати максимум користі для свого здоров’я.

Як вибрати бігову доріжку правильно

Для правильного вибору необхідно виходити з цілей, яких ви хочете досягти за допомогою бігових тренувань. Від цього буде залежати регулярність та інтенсивність занять.

Чим частіше і активніше ви плануєте тренуватися, тим більш просунуту модель бігової доріжки необхідно розглядати для покупки.

Більш дорогі електричні тренажери володіють підвищеним запасом потужності, великим ресурсом роботи, розширеними функціями контролю навантаження, що дозволить вам швидше прогресувати у своїх тренуваннях.

При виборі орієнтуйтеся на основні характеристики бігових доріжок, які описані нижче:

Потужність двигуна

Щоб полотно рухався плавно, без ривків, мотор бігової доріжки повинен справлятися з навантаженням, яка залежить від ваги користувача. Потужність двигуна позначається в кінських силах (л. с. )

Орієнтуйтеся на таке приблизне співвідношення маси тіла і постійною (не пікової! ) потужності мотора, зазначеної в характеристиках доріжки:

  • 80 – 110 кг ⇒ 0,6 – 2 л. с.
  • 110 – 140 кг ⇒ 2 – 3 л. с.
  • Вище 140 кг ⇒ 3 – 4 л. c.

Запас потужності збільшить термін служби вашої домашньої бігової доріжки.

Швидкість бігового полотна

Від потужності двигуна залежить також максимальна швидкість, до якої може розігнатися тренажер.

Для спортивної ходьби і легкого бігу досить 8 – 10 км/год. Такий темп забезпечують найбільш компактні бігові доріжки.

Середньо інтенсивний біг на швидкості 12 – 15 км/год під силу всім повнорозмірним тренажерів, представленим у нашому рейтингу бігових доріжок.

Нарешті, інтенсивний біг від 20 км/год і вище доступний більш потужним доріжках з двигуном від 3 л. с. І такі моделі є в нашій добірці.

Допустима вага користувача

В характеристиках всіх бігових доріжок вказана максимальна допустима вага користувача. Від дотримання цього параметра залежить тривала безперебійна експлуатація тренажера.

Також максимальна вага впливає на надійну роботу системи амортизації бігової доріжки, так як всі захисні елементи конструкції розраховані на певне навантаження.

Вибирайте доріжку з запасом по максимальному навантаженні в 10 – 15 відсотків від власної ваги.

Розмір бігового полотна

Ширина і довжина бігового полотна доріжки безпосередньо впливає на комфорт і безпеку тренування.

В залежності від вибраної вами виду навантаження – оздоровча ходьба, легкий або швидкий біг, ви можете зорієнтуватися по необхідним розмірам стрічки в таблиці:

Вид навантаження: Ходьба/легкий біг | Бег в середньому темпі | Швидкий біг

Довжина полотну: 120 – 125 см | 130 – 135 см | від 140 см

Ширина полотна: від 35 см | 45 см | від 50 см

Користувачам високого зросту краще вибирати бігову доріжку з більш довгим і широким полотном.

Чому важлива амортизація

В сучасних бігових доріжках за захист суглобів, зв’язок і хребта спортсмена відповідають кілька рівнів амортизації.

Саме бігове полотно та його основа з полірованої фанери – дека товщиною 16 – 20 мм першими приймають на себе ударну навантаження від людини, що біжить.

Потім в роботу включаються плоскі або циліндричні еластомери та еластичні подушки між декою і рамою тренажера. Вони виготовлені з високоеластичного пінополіуретану і поглинають більшу частину динамічної енергії.

Механічні амортизатори, встановлені в передній частині бігової доріжки, додатково подпружинивают найбільш навантажену зону тренажера.

Більша кількість амортизуючих елементів краще справляється із захистом користувача.

Біжимо в гору

Для інтенсивної біговій тренування може бути недостатньо бігу або ходьби по рівній поверхні.

Щоб імітувати підйом в гору в бігових доріжках використовується регулювання кута нахилу полотна. Він вимірюється у відсотках.

У простих моделей часто використовується ручне регулювання в незначних межах до 10% (ухил 5-6 градусів)

У більш просунутих електричних бігових доріжок нахил змінюється автоматично до 20% (ухил близько 12 градусів) і управляється клавішами або обраної заздалегідь програмою тренування.

Управління біговою доріжкою

У всіх електричних бігових доріжках на консоль управління виводяться параметри тренування – швидкість, тривалість, пройдена дистанція, пульс.

Сенсорні кардиодатчики зазвичай розташовуються на поручнях, але не завжди видавати точні свідчення.

Зручніше використовувати нагрудний пульсометр, який по бездротовому підключенню передає комп’ютера характеристики серцевої діяльності спортсмена.

Пульсозавісимиє програмні режими, якщо вони підтримуються, самі контролюють швидкість і кут нахилу бігового полотна, щоб постійно утримувати задану навантаження.

Електричні бігові доріжки

У електричних доріжок бігове полотно приводиться в рух вбудованим електродвигуном. Навіть найпростіші моделі вже мають базові функції для комфортного, безпечного, результативної домашньої тренування.

Швидкість полотна регулюється в широких межах, тому електричні доріжки підходять і для ходьби, і для бігу. Навантаження можна налаштовувати і чітко дозувати в залежності від підготовки, віку або комплекції спортсмена.

Безліч встановлених тренувальних програм дозволяють займатися оздоровчою ходьбою на рівній поверхні або імітувати високогірну бігове тренування з автоматичною зміною кута нахилу і швидкості стрічки.

Великий плюс електричних бігових доріжок – наявність систем амортизації, які поглинають небезпечні для суглобів і хребта ударні навантаження.

При цьому серед электродорожек є дуже компактні, які легко відкидаються під диван. А великі тренажери мають гідравлічні системи легкого складання.

Кращі електричні бігові доріжки для дому зібрані в нашому рейтингу після ретельного порівняння їх характеристик, можливостей, цін, відгуків про них на сайтах інтернет-магазинів тренажерів та спортивного обладнання.

Механічні бігові доріжки

З-за відсутності електроприводу можливості механічних бігових доріжок істотно обмежені. Полотно рухається тільки за рахунок власного руху ніг користувача.

Довго витримувати більш-менш рівномірний темп біговій тренування при такому «привід» дуже важко.

З цієї причини механічні бігові доріжки підходять, в основному, для ходьби. Бігове полотно у них значно менше по ширині, регулювання кута нахилу відсутні, немає амортизаційної захисту суглобів.

Позитивне якість цих тренажерів – низька ціна, але підібрати сучасну доріжку для ефективних домашніх бігових тренувань складно.

Магнітні бігові доріжки

Для цих тренажерів також не потрібно електрику. Бігова стрічка обертається аналогічно механічним доріжках – від руху ніг спортсмена. Потужні вбудовані магніти роблять обертання полотна більш плавним і рівномірним.

У магнітних доріжок вже є вбудовані тренувальні програми, більше доступних регулювань. Але функціональність магнітних тренажерів все ж значно гірше, ніж електричних. Дозувати навантаження на них складніше, швидше настає стомлення, а ефективність заняття знижується.

Тонкі та компактні

Компактна бігова доріжка має дещо менше можливостей, ніж повноцінний електричний тренажер, але зате у неї є свої незаперечні переваги.

Такі моделі виділяються тонким корпусом, невеликою вагою, дизайном. Швидкість бігу може бути невеликий, але для швидкої спортивної ходьби вони оптимально підходять.

У всіх сучасних компактних моделей присутня амортизація, вбудовані фітнес-режими. Для спортсменів-початківців вибір такий бігової доріжки буде оптимальним.

Без поручнів зручніше?

Серед компактних моделей зустрічаються ще і ультракомпактні доріжки, у яких страхувальні поручні відсутні зовсім.

Для спортсменів, що віддають перевагу руху, наближені до бігу на відкритому повітрі, така конструкція виявиться перевагою.

Тим не менш, треба володіти хорошою координацією і досвідом для бігу за такою біговій доріжці, так як ризик отримати травму без підтримки підвищується.

Хоча для ходьби така конструкція цілком зручна. А ось літнім спортсменам краще все-таки вибирати традиційні моделі доріжок – з поручнями або консоллю.

Позаймався – склади і прибери

Домашній біговій тренажер зобов’язаний бути надійним, функціональним і безпечним. Але також він повинен легко готуватися до тренування, а після – зручно і просто збиратися в компактний вигляд, пересуватися на місце постійного зберігання.

Всі сучасні повноформатні моделі електричних доріжок мають систему полегшеного складання і розкладання з гідравлічним або пружинним приводом, що дозволяє керувати положенням тренажера одним легким рухом.

А комфортно пересунути доріжку по підлозі допоможуть спеціальні транспортувальні ролики.

А якщо хочеться подешевше

Окрему увагу ми приділили добірці бюджетних бігових доріжок. Ми відібрали кілька гарних електричних моделей вартістю від 22000 до 35000 рублів, які за своїми можливостями не сильно поступаються просунутим дорогих тренажерів, а їх якість , надійність і функціональність підтверджена численними позитивними відгуками реальних користувачів цих доріжок. Скористайтеся фільтром вгорі рейтингу і виберіть «бюджетні» або «недорогі» моделі.

Для професіоналів

Основна відмінність професійних моделей доріжок – це збільшені розміри бігової зони і підвищена потужність двигуна, що дає необмежені можливості для найбільш інтенсивних і складних тренувальних навантажень.

Запас міцності конструкції розрахований на щоденні та тривалі забіги з різними швидкостями, зміною нахилу бігового полотна, які автоматично регулюються по заздалегідь обраній програмі.

Потужні інтервальні тренування, підготовка до марафонським дистанцій, біг на витривалість – нормальні завдання для таких бігових доріжок.

При цьому амортизаційна захист такого тренажера відповідає самим високим вимогам – це багатозонних циліндричні еластомери і додаткові механічні амортизатори.

Бігаємо і худнемо

Для зниження маси тіла бажано тренуватися регулярно, краще всього – щодня. Домашній біговій тренажер стане в цьому надійним помічником.

Вибирати краще електричну доріжку з контролем пульсу, спеціальними тренувальними програмами для схуднення. Важливо звертати увагу на максимально допустимий ваги користувача та наявність амортизації.

Краще займатися не менше 45-60 хвилин. Темп треба підбирати такий, щоб частота пульсу трималася на рівні 120-130 ударів на хвилину.

Тут будуть корисні пульсозавісимиє режими роботи бігової доріжки, коли швидкість регулюється в залежності від пульсу спортсмена.

Вибирайте кращі доріжки «для схуднення» по фільтру вгорі рейтингу.

Не забувайте також правильно різноманітно харчуватися, контролювати щоденне споживання калорій, білків, жирів і вуглеводів, пити достатньо рідини.

Перед початком занять рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Що краще – доріжка і еліптичний тренажер

Коли мова заходить про домашніх тренуваннях, можливо, ви ставите питанням, який тип обладнання краще всього підходить для вас. На ринку представлено безліч варіантів, але два найбільш популярних – це бігові доріжки, еліптичні тренажери. Так який же тренажер краще?

У обох типів тренажерів є свої плюси і мінуси. Бігові доріжки відмінно підходять для імітації бігу або ходьби на свіжому повітрі і можуть бути дуже універсальними. Ви можете регулювати швидкість і нахил, щоб змінювати режим тренувань. Еліптичні тренажери, з іншого боку, забезпечують малотравматичную тренування, легку для суглобів. Вони також забезпечують широкий діапазон рухів, що дозволяє впливати на різні групи м’язів.

Отже, що ж краще? Це залежить від ваших індивідуальних потреб і переваг. Якщо ви шукаєте ефективну тренування, бігова доріжка може бути кращим варіантом. Якщо ж вам потрібна легка навантаження на суглоби, то краще вибрати еліптичний тренажер.

Не забувайте про здоров’я!

Літнім людям або користувачам, страждаючим якими-небудь хронічними захворюваннями, рекомендується в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем, перш ніж підвищувати свою звичну фізичну активність, щоб уникнути небажаних ускладнень для здоров’я.

Протипоказаннями до занять на біговій доріжці можуть бути:

  • Захворювання опорно-рухового апарату;
  • Гострі або хронічні серцево-судинні захворювання;
  • Хронічні або гострі захворювання органів дихання;
  • Неврологічні захворювання;
  • Гострі респіраторні вірусні інфекції або грип;
  • Нещодавно перенесені захворювання.